Wersja archiwalnaPrint This Page

Zbiory

   Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice oraz jej filia w Nowej Wsi gromadzą piśmiennictwo ze wszystkich dziedzin wiedzy dla wszystkich grup użytkowników. Zbiory udostępniane są na miejscu i do domu, w wypożyczalniach jest wolny dostęp do półek.

   Dzięki finansowaniu zakupu książek przez Urząd Gminy posiadamy jeden z najnowocześniejszych i najbogatszych księgozbiorów w okolicy. Interesującą lekturę znajdą tu zarówno koneserzy jak i miłośnicy lżejszej literatury (fantastyka, kryminały, romanse). Oferujemy także pozycje w j. angielskim.

   Nasze zbiory mogą być nieocenioną pomocą dla uczącej się młodzieży, mamy wszystkie lektury szkolne oraz najnowsze encyklopedie (Encyklopedia Britannica, Wielka Encyklopedia PWN), słowniki i leksykony.

   W 2011 roku obie placówki biblioteczne dysponowały księgozbiorem liczącym 41 283 woluminy, z którego korzystało 1 229 czytelników, wypożyczając 25 417 woluminów.


   Biblioteka prenumeruje czasopisma, które można przejrzeć na miejscu lub wypożyczyć do domu m.in.:


* Cogito

* Działkowiec

* Kwietnik

* M jak mieszkanie

* Młody Technik

* Murator

* Newsweek

* PC World Komputer

* Nowe Książki

* Polityka

* Przyjaciółka

* Poradnik Domowy

* National Geographic

* Victor gimnazjalista

* Zwierciadło


W razie potrzeby możemy kserować i skanować wybrane materiały.

Zapewniamy miłą, kompetentną i profesjonalną obsługę czytelników.
Ewa Kisiel


Artykuły prasowe, zdjecia oraz wszelkie informacje zamieszczone na stronie zbierane były przez cały czas działalności Biblioteki. Kopiowanie całości lub części artykułów jest dozwolone pod warunkiem podania źródła i autora.

^ Góra

Poprzednia strona: Aktualności
Następna strona: Regulamin Bibliotek (wyciąg)


© Copyright 2006-2018
Powered by KAWASoft